Herbata reklamowa – jak łączyć ją z jedzeniem?

Herbata reklamowa
Herbata reklamowa

Herbata to napój pity chętnie o różnych porach dnia: rano razem ze śniadaniem, po południu w towarzystwie ulubionego ciastka, wieczorem – w celu wyciszenia. Bardzo często podaje się ją także podczas spotkań z klientami w siedzibie firmy. Doskonałym pomysłem jest wówczas zaserwowanie jej w filiżance z logo marki, razem z reklamowymi słodkościami. To świetny sposób na pokazanie, że nasze przedsiębiorstwo dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Większość z nas nie zastanawia się, w jaki sposób łączyć herbatę z produktami spożywczymi. Garść przydatnych informacji na ten temat – poniżej.Herbata reklamowa, w zależności od rodzaju, może mieć wyczuwalne rozmaite nuty kojarzące się z produktami spożywczymi. Przykładowo zielone herbaty chińskie smakują owocami tropikalnymi, cukinią, karczochem, orzechami laskowymi i kasztanami jadalnymi. W herbatach zielonych z Japonii wyczuwalne są z kolei nuty mięty, szpinaku oraz szczawiu. W białych herbatach pochodzących z Chin poczuć można wanilię, miód oraz kakao, a koreańskich zielonych – cukinię, pietruszkę, cytrusy oraz  orzechy laskowe.

Aby dobrze skomponować napój, jakim jest herbata reklamowa z odpowiednim produktem spożywczym, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaki cel chce się osiągnąć. Można bowiem sparować je ze sobą w taki sposób, aby były do siebie zbliżone, tak, aby kontrastowały ze sobą lub pokusić się o zestawienie dwóch zupełnie różnych nut, które mogą dać bardzo ciekawy efekt końcowy.

Zestawianie napoju, jakim jest Herbata reklamowa z jedzeniem to zadanie, które nie należy do najłatwiejsze. Może być to jednak doskonałe wyzwanie dla każdego miłośnika kulinarnych eksperymentów.  Przykładowo, do kawioru pasować będą wszelkiego rodzaju herbaty japońskie. Grillowaną wołowinę zaleca się natomiast serwować razem z czarną herbatą pochodzącą z z Yunnanu. Na zasadzie kontrastu, herbaty z Darjelling podać można w towarzystwie kurczaka lub wieprzowiny. Tarty warzywne świetnie smakować będą natomiast z herbatami z Tajwanu.